User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podróże

Pozwólmy się porwać marzeniom

Barcelona, Hiszpania
Autor: Bogdan Seredyak
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy pragniemy posiadać gwarancję, iż cały czas mamy okazję się dokształcać, iż w naszym życiu co chwilę będzie się pojawiało coś niesamowitego, a my nie będziemy posiadać żadnych oporów, by poznawać coraz to innych ludzi, to z pewnością powinniśmy jak najwięcej czasu zacząć oddawać na podróże. To właśnie podczas nich będziemy mogli co chwilę uczyć się fascynujących informacji i jednocześnie również nabywać nowe umiejętności, albo doskonalić te, które już mamy.

Sportowe aktywności dla całej rodziny – jak rozplanować wolny czas dla naszej rodziny?

jazda na rowerze
Źródło: pixabay.com
Wspólne spędzanie czasu wolnego to idealny sposób na zawiązanie rodzinnych więzi i na przekazanie dzieciom zasad sportowego trybu życia. Dzięki temu uświadomimy im, że komputer czy telewizor to nie jest najkorzystniejsza forma odpoczynku i że wolny czas możemy spędzać również na inne sposoby. Dlatego też dobrze jest często organizować wspólne wycieczki rowerowe. Ale w jaki sposób to zrobić?

Lotnisko Wrocław - jak się tam udać i w pobliżu zaparkować?

zaparkowane auta
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas, Wrocławian, nierzadko w przeciągu roku korzysta z połączeń samolotowych. Udajemy się na wakacje, w odwiedziny do rodziny, do pracy. Dzięki tanim liniom lotniczym jest to niezwykle atrakcyjna i komfortowa alternatywa wycieczki. Mimo, że przelot w granicach Starego Kontynentu trwa tylko kilka godzin, trzeba jeszcze do czasu wyprawy doliczyć drogę na lotnisko - a z tym bywa różnie, bowiem nierzadko obszary te ulokowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma bardzo przyzwoity dojazd.

Jak zorganizować wyprawę w góry? O jakich kwestiach koniecznie powinniśmy pamiętać?

plecak
Autor: Alberto Ziveri
Źródło: http://www.flickr.com
Może mamy plany, żeby wybrać się w góry, by osiągnąć nowe szczyty albo poznać zupełnie nowe ścieżki. Faktycznie bardzo dobrze, ale żeby wyprawa się udała konieczne jest, aby najbardziej profesjonalnie to zorganizować.

Laureaci konkursów radiowych albo telewizyjnych przeznaczają otrzymane pieniądze na spełnienie najskrytszych marzeń, czyli m. in. na dalekie wycieczki

egzotyczna plaża
Autor: Timothy J Carroll
Źródło: http://www.flickr.com
W radiowych bądź telewizyjnych konkursach można wygrać duże kwoty pieniędzy, zatem nie brak chętnych, którzy ślą prawie każdego tygodnia SMS-y, dyskretnie licząc, że w końcu zostaną jeśli nie miliarderami, to przynajmniej ludźmi zamożnymi. A jeżeli padnie główna nagroda, to praktycznie zawsze pada także jedno istotne pytanie. A mianowicie, prowadzący chce wiedzieć, na co finalista przeznaczy otrzymaną kwotę. I wtedy zazwyczaj szczęśliwcy odpowiadają, że na pewno wyjadą jeżeli nie w podróż dookoła świata, to bezwarunkowo odwiedzą Majorkę lub Kretę.

Gdzie warto wybrać się na długi majowy weekend?

bieszczady
Autor: Yadis-Art
Źródło: www.flickr.com
Sporymi krokami przybliża się do nas weekend majowy. Jest to czas kiedy wreszcie po długim czasie pełnienia obowiązków będziemy mogli odnowić nasze siły. Formy spędzania przez nas wolnego czasu są niesłychanie różnorodne. Jedni z nas uwielbiają wolne dni leniuchować przed telewizorem bądź komputerem, niemniej jednakże nie jest to wskazana metoda dla naszego ciała.

Przewóz osób – jak go dziś zaplanować, żeby zapewnić sobie szybką oraz komfortową podróż?

autokary
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesny człowiek koniecznie powinien być możliwie jak najbardziej mobilny. Ludzie są ciekawi świata, chcą poznawać inne kraje, zwiedzać ciekawe miejsca, podróżować. Z tego powodu dzisiaj rzeczywiście sporym zainteresowaniem odznaczają się firmy specjalizujące się w transporcie osób. Transport ogólnie jest jedną z najlepiej rozwijających się gałęzi nowoczesnego rynku.

Urlop last minute dla oszczędnych

nastolatki
Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,
Podróże to nieodzowny fragment życia wszelkiego człowieka. Ludzie od zawsze jeździli i zmieniali swe rodzime krainy. Wielu z naszych przodków było wprost przymuszonych czy to zważając na względy klimatyczne, lub też elementy polityczne. Obecnie mieszkańcy wiodą osadniczy tryb życia, choć na co dzień przesuwają się - do roboty, na zakupy. Wzmożone przemieszczanie się ludzi jest wyraźnie zauważalne w czasie okresów wakacyjnych oraz urlopowych. Jest to związane z wyjazdami w celach wypoczynkowych.