User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zabytki

Najlepszy odpoczynek na Kaszubach

Kaszuby
Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com
Jeśli byśmy chcieli zaznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, przypuszczalnie zadanie to się nie uda. Kaszuby to rejon kulturalny, a nie historyczny, zatem nie możemy z całą pewnością stwierdzić, gdzie sięgają.
Jedno nie podlega niemniej jednak dyskusji – na ich terenie znajdują się jedne z najwspanialszych zakamarków w naszym kraju: plaże, lasy i jeziora. Niezwykle bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i esencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Planujesz urlop lecz nie wiesz, dokąd jechać? Kreta jest naprawdę doskonała!

wakacje - krajobraz
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje warto obmyślić z właściwym wyprzedzeniem, żeby być do nich doprawdy dobrze przyszykowanym. W niektórych przypadkach daje to także dużą oszczędność, bo kupując wycieczki w zimowym sezonie, można uzyskać ciekawe promocje cenowe. Inną alternatywą dla oszczędnych okazują się wycieczki last minute, niemniej w takim wypadku należy wykazać się prawdziwym refleksem.

Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

miasto
Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel
Podróże są hobby, które bez wątpienia pochłania. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić kolejne państwa, delektować się nowymi potrawami, podziwiać fantastyczne zabytki oraz poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać podążając z domu do pracy oraz pracy do domu, niźli nieustannie przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby najładniejszych.

Jeśli okazja jest wyjątkowa, to i cel podróży oczywiście powinien być obrany nieprzypadkowo.

Wenecja
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podróż poślubna jest szczególna i to przynajmniej z dwóch oczywistych powodów. Młodzi małżonkowie cieszą się, bowiem nareszcie skończyły się czasami dość stresujące i pracochłonne przygotowania do ślubu, a wspólny wyjazd bywa fantastyczną okazją do przywoływania pięknych wspomnień i snucia planów na przyszłość. Natomiast z drugiej strony za kilka lat już przeważnie małżonkowie nie mają tylu wolnych środków, żeby pojechać za granicę.

Dlaczego warto odwiedzić Białystok? Czym zdoła nas oczarować?

w Białymstoku
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Białystok to miasto stołeczne województwa podlaskiego. Jest największym miastem pasu północno -wschodniego Polski. Nie ma aczkolwiek tak wielkiej populacji jak Warszawa czy Kraków. To miasto kapitalnie nadaje się na zwiedzanie, zakupy jak i innego typu czynności.