User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zabytki

W jaki sposób zaplanować perfekcyjny urlop dla całej rodziny? Gdzie wybrać się na urlop z całą rodziną?

nad morzem w Tunezji
Autor: Citizen59
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy bez wątpienia wie o tym, iż zorganizowanie rodzinnego urlopu nie jest prostą rzeczą. Rodzice muszą pomyśleć nie tylko o własnych preferencjach, ale również potrzebach swoich dzieci. Mnóstwo ludzi w ogóle rezygnuje rodzinnych wyjazdów głównie z powodu problemów organizacyjnych, które możemy spotkać na swojej drodze. Nie jest to jednak dobry pomysł, gdyż wspólne wakacje mogą stanowić niezapomniane przeżycie dla każdego z członków rodziny.

Czemu na zwiedzanie miasta warto wziąć przewodnika?

Wrocław w nocy
Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Mało istotne, jak długo trwa pobyt we Wrocławiu – kilka godzin, kilka dni, lub całe dzieciństwo. Mało istotne, czy jest się przyjezdnym czy mieszkańcem: dolnośląską metropolię po prostu opłaca się obejrzeć z opiekunem wycieczek. Na własną rękę nie damy rady dowiedzieć się o barwnej historii tego dolnośląskiego miasta nawet, gdy mieszkamy w nim całe życie.

Najlepszy odpoczynek na Kaszubach

Kaszuby
Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com
Jeśli byśmy chcieli zaznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, na pewno zadanie to się nie uda. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, dlatego też nie możemy z całkowitą pewnością ustalić, dokąd sięgają.
Jedno nie podlega jednakże dyskusji – na ich terenie są jedne z najpiękniejszych zakamarków w Polsce: plaże, lasy i jeziora. Nadzwyczaj bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i kwintesencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Planujesz urlop lecz nie wiesz, dokąd jechać? Kreta jest naprawdę doskonała!

wakacje - krajobraz
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje należy obmyślić z właściwym wyprzedzeniem, by być do nich doprawdy świetnie przyszykowanym. W niektórych przypadkach niesie to również sporą oszczędność, gdyż nabywając wycieczki w zimowym sezonie, można liczyć na ciekawe promocje cenowe. Kolejną opcją dla oszczędnych okazują się wycieczki last minute, jednakże w takim wypadku trzeba wykazać się prawdziwym refleksem.

Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

miasto
Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel
Podróże są konikiem, który bezapelacyjnie pochłania. W końcu o wiele lepiej jest odwiedzić następne kraje, gustować w nowych frykasach, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy szansy się spotkać chodząc z domu do pracy i pracy do domu, niźli nieustannie siedzieć w swoich 4 ścianach, choćby bardzo ładnych.

Jeśli okazja jest wyjątkowa, to i cel podróży oczywiście powinien być obrany nieprzypadkowo.

Wenecja
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podróż poślubna jest szczególna i to przynajmniej z dwóch oczywistych powodów. Nowożeńcy cieszą się, bo wreszcie skończyły się czasami dość stresujące i czasochłonne przygotowania do uroczystości ślubnych, a wspólny wyjazd staje się świetną okazją do przywoływania pięknych wspomnień oraz snucia planów na przyszłość. Z kolei z drugiej strony za parę lat już zazwyczaj małżonkowie nie mają tylu oszczędności, aby pojechać za granicę.

Dlaczego warto odwiedzić Białystok? Czym zdoła nas oczarować?

w Białymstoku
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Białystok to miasto stołeczne województwa podlaskiego. Jest największym miastem regionu północno -wschodniego Polski. Nie ma jednak tak znacznej populacji jak Warszawa czy Kraków. To miasto bardzo dobrze nadaje się na podróżowanie, zakupy jak i inne czynności.