User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

dom

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co okazuje się być w tym bardzo pomocne? O jakich rzeczach koniecznie pamiętać?

Agent
Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Pit 11 jest informacją o zarobkach i wszystkich zaliczkach na podatek dochodowy, musi być ona wystawiona przez płatnika i dostarczona podatnikom, jak również urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników w terminie końca lutego kolejnego roku podatkowego.


Firmy zatrudniające ludzi, które są odpowiedzialne za pit za 2016 muszą korzystać z formularza pit 11 w wersji o numerze 23, jaki wystawia się w stosunku do przychodów oraz dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2016.

Przeczytaj, zanim zaczniesz rozliczać swój PIT

internet
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Duża lczba osób, niesamowicie boi się samodzielnego rozliczania PITów. Obawiają się oni, że popełnią jakieś błędy lub nie będą świadomi, co należy wpisać w jakimś konkretnym paragrafie.

Pit2017 mamy szansę uzupełnić własnoręcznie

Naukowiec
Autor: BTO - Buy Tourism Online powered by BTO Educational
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się wiedzieć, który typ rozliczeń powinniśmy co roku składać, tak aby mieć gwarancję, że wykonamy to dobrze.

PIT 38 powinniśmy wypełnić w terminie

firmę
Autor: tom_bullock
Źródło: http://www.flickr.com
rozliczenie roczne należy prezentować na właściwych wzorach i dodatkowo jeszcze w odpowiednio wyznaczonych dniach.

Rozlicz PIT szybko oraz bez kłopotów

tatry
Autor: Edgars En.
Źródło: http://www.flickr.com
Nieubłaganie przybliża się czas złożenia deklaracji podatkowych. To czas szczególnie intensywny, gdy każdy chce zdążyć na czas. Spokojnie, starczy korzystać z pomocy oferowanej przez internet.


Istnieje parę aplikacji i programów do wypełniania PITów przez internet.

Podiczenie PIT 2016 / 2017 - czyli, w jaki sposób wypełnić deklarację przez internet i co jest naszym osobom do niej potrzebne

rozliczenie pit 2017 przez internet
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Rozmyślałeś nad możliwością wypełnienia tegorocznej deklaracji PIT przez siec internetową? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś! W naszym nowym felietonie po opowiadamy Ci trochę o tej alternatywie oraz o tej rzeczy, co będzie Tobie do tej rzeczy potrzebne!

Podliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście - a więc, Ministerstwo Finansów może postawić na rozliczenie deklaracji PIT przez internet

Firma spedycyjna, która dba o środowisko
Autor: iStock
Źródło: iStock
Już od pewnego okresy można usłyszeć o nowiutkim portalu podatnika, który utworzyło Ministerstwo Finansów. Nasze osoby jednak dzisiaj nie interesuje samiutki portal, lecz sam fakt zachęcania przez owe ministerstwo person do wypełniania deklaracji PIT przez sieć internetową!


Wewnątrz sieci internetowej w czasie szukania ważnych danych o pit online, łatwo trafimy na określenie: Ministerstwo Finansów, które to stworzyło projekt, nazywany e-Deklaracje.

Rozliczenie PIT-u poprzez sieć internetową, a wypełnianie tradycyjne - czyli, podliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście

pit 36
Źródło: pixabay.com
Czym odróżniają się deklaracje uzupełniane onilne, od deklaracji oddawanych własnoręcznie w urzędzie skarbowym? Jakie osoby uzupełnia deklarację PIT o numerku 36? To wszystko oraz jeszcze więcej odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!

Jak można by pomóc drugiej osobie, przykładowo komuś ze swojej rodziny?

pity 2017
Autor: Jose Camões Silva
Źródło: http://www.flickr.com
Dowolna pełnoletnia persona pojmuje znakomicie, iż do ostatnich dni kwietnia wszelakiego roku kalendarzowego ma ustawowy obowiązek rozliczenia się ze swoich przychodów z fiskusem.

Jakiego rodzaju pity powinniśmy wypełniać?

pity
Autor: Grimme Group
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że istnieje dużo rodzajów pitów w zależności od tego, czy jesteśmy osobą prywatną czy zakładem, lecz również od tego, z jakiego zarobku pragniemy się rozliczyć.