User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

PIT

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy wszystko wiedzieć, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Kolorowy fartuch w pracy sprawi, iż w zasadzie każdy dzień będzie przyjemniejszy

fartuchy medyczne
Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie rozdzielają się na dwa typy, jeśli chodzi o zamiłowanie własną pracą. Pierwsi z nich kochają własne miejsce pracy i co dzień z uśmiechem na ustach budzą się i wychodzą z domu.

Biuro Income - nowoczesne biuro księgowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.

Szczególna garderoba pracownica - nieodzowny element w wielu fachach

konferencja
Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia ubioru w pracy w licznych miejscach jest nadzwyczaj dowolna i nie ma znaczenia, co nosimy. Funkcjonują jednak zawody, w jakich niezbędne jest noszenie ściśle określonej odzieży, bo wpływa to na higienę pracy.

Składki na ubezpieczenie typu społecznego - a więc, jakie rzeczy warto na ten temat wiedzieć

madrezakupy.pl
"Składki przeznaczone na ubezpieczenie typu społecznego", a więc mówiąc w skróceniu - składki ZUS, jest to towarzysząca nam od zakończenia 18 roku egzystencji, lub od chwilki uzyskania pierwszej roboty (nie napomykając już o dostaniu w niełatwej sytuacji pierwszej renty socjalnej), postać płacenia każdego roku podatków, które z początku kolejnego roku za każdym razem rozliczamy wraz z Urzędem Skarbowym, składając w nim najbardziej odpowiedni PIT.

W jakiego rodzaju okolicznościach skorzystanie z pożyczki mogłoby okazać się mile widzianym rozwiązaniem?

prawa
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz pożyczyć jakąś kwotę pieniędzy na jakikolwiek cel, na ogół masz dwie możliwości: mogłabyś pójść do instytucji bankowej lub do odmiennej firmy finansowej, jaka ma działalność pozabankową.

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady należy znać? Co jest najważniejsze w okresie rozliczenia takiej deklaracji?

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiadomym jest do czego służy pit 28 i jak go trzeba wypełniać? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, jak to zrobić. W naszym poradniku rozwiejemy różnorodne wątpliwości.

Bardzo ważne kwestie dla młodego biznesmena. Co trzeba wiedzieć na początku?

dokumenty
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowanie zespołu do pracy zwykle zajmuje dużo czasu, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i robimy pierwsze kroki. Jeśli sporo rzeczy potrafimy wykonać samodzielnie, to doskonale, ale kwestie księgowe, za jakie odpowiadamy, najlepiej jest powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z właściwym przygotowaniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie rachunkowości. Można wybierać spośród dwóch opcji – zewnętrznego biura księgowego, lub księgowej na etacie.

Czy sporządzanie deklaracji podatkowych musi być skomplikowanym zajęciem?

dokument
Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że wielu Polaków sądzi, że coroczne rozliczanie podatków jest wyjątkowo czasochłonnym zajęciem. Co się z tym wiąże, nic dziwnego, że tak wielu podatników woli korzystać z nowatorskich sposobów rozliczania podatku, na przykład za pomocą Internetu.


Szybkie rozliczenie PIT online jest naprawdę możliwe, nawet dla osób zupełnie niezorientowanych w tym temacie.

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

polskie monety
Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej liczby z nas to bywa ten moment, gdy zaczynamy mocno myśleć o czekającym nas kolejnym rozliczeniu się z własnych dochodów.


Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała osobiście wypełnić ten obowiązek posiłkując się odpowiednimi programami do rozliczeń.