User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

rozliczenia

Przekonaj się jak odzyskać należności

Pieniądze w złej sytuacji finansowej
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy prowadzisz własną firmę, wówczas bez wątpliwości doskonale wiesz, jak często można trafić na niesłownych klientów. Niejeden raz bez wątpienia już zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił Ci w umówionym terminie.

Na które przejawy funkcjonowania firmy powinno się zwracać uwagę?

firma
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie osobistej działalności ekonomicznej to niezmiernie dobry pomysł na generowanie wielkiego dochodu pieniężnego. Jest to pomysł, na jaki decyduje się coraz większy odsetek naszego społeczeństwa, co naturalnie jest jak w największym stopniu pozytywną sytuacją.

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

polskie monety
Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej liczby z nas to okazuje się ten czas, gdy zaczynamy intensywnie rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych przychodów.


Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała samodzielnie wypełnić ten obowiązek posiłkując się właściwymi programami do rozliczeń.

E-deklaracje - czyli w jaki sposób wysłać PIT przez internet - dowiedź się więcej ciekawostek na ten temat.

biuro
Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Rozliczanie oraz wypełnianie formularza PIT-37 to rzecz z jaką boryka się większość rodaków. To najpopularniejsza forma rozrachunku podatkowego.

Sieciowe rozliczanie pit za okres 2016 / 2017

stanowiska
Autor: Ghelamco Poland
Źródło: Ghelamco Poland
Z każdym rokiem w okresie rozliczeniowym kolejki pod Urzędami ciągle się przedłużają. Nie musi tak jednak być.


Współcześnie dostępnych jest dużo możliwości, które bardzo ułatwiają wypełnienie pitu oraz wysłanie skończonego dokumentu do Skarbówki.

Rozliczanie się z pit-u za okres 2016/2017 przy użyciu nowoczesnych rozwiązań multimedialnych

fundacja
Źródło: pixabay.com
Razem z coraz bliższym momentem złożenia deklaracji pit do Urzędów Skarbowych rośnie niepokój wśród tysięcy petentów. Z każdym rokiem mimo sporej ilość czasu na wypełnienie rozliczenia końcowe kolejki przed okienkami zdają się ciągle wydłużać.


Wyjściem z sytuacji, które praktykuje coraz więcej postępowo działających petentów jest pit online.

Początek działalności gospodarczej a rozliczenia roczne z urzędem podatkowym

banki
Autor: Wheeler Cowperthwaite
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkiem każdego biznesmena jest rozliczenie przychodów otrzymanych w ciągu danego roku podatkowego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej oraz pozostałych źródeł - o ile zostały uzyskane.

Czy musimy przedkładać pit 36?

materiał
Autor: Creator Broker Owner
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy się właściwie rozliczyć z urzędem skarbowym, to powinniśmy mieć świadomość, że przedkładamy u niego właściwy pit. W zależności od naszego rodzaju działalności, musimy wypełniać różne dokumenty, zatem warto się upewnić, co to powinno być

Czy warto w dniu dzisiejszym korzystać z usług doradcy podatkowego?

prawo i praca
Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności ekonomicznej w naszej ojczyźnie to względnie karkołomne zadanie. O ile przeważnie odszukanie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam łatwo, to tymczasem konieczność zmierzenia się z mnogimi zawiłościami prawnymi, które dotykają każdego przedsiębiorcę często nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z organami państwowymi, które niestety niejednokrotnie nie stoją po stronie obywatela.