Tag: prawo

prawo

Spora część z nas doskonale wie, że prowadzenie aktywności gospodarczej w naszej ojczyźnie to stosunkowo skomplikowane zadanie. O ile najczęściej odszukanie dobrego pomysłu na własne przedsięwzięcie przychodzi nam bez trudu, to jednakże nieodzowność zmierzenia się z licznymi komplikacjami prawnymi, które dotykają każdego biznesmena w szeregu przypadków nas przerasta. Każdy właściciel firmy jest bowiem zobligowany rozliczać się z urzędami skarbowymi, które niestety wielokrotnie nie stoją po stronie obywatela.
Read more
Kursiki typu kadry i płace bywają na konkretny moment bardzo popularne. Kursy te mają kilka poziomów – można także otrzymać certyfikaty. Do czego jednakże bywa taki kurs nam potrzebny? Jak wygląda jego przebieg? To wszystko oraz jeszcze więcej dowiedz się, czytając nasz felieton!
Każda osoba z nas powinien podnosić osobiste kwalifikacje – nie istotne, czy bywa się osobą dorosłą czy dzieckiem.
Read more
Jeśli prowadzimy firmę, to musimy zatroszczyć się o to, żeby nasza wiedza na różne tematy była jak największa. Przez to właśnie powinniśmy znać różne rozporządzenia oraz prawa, które będą odnosić się do naszej działalności oraz których nieznajomość ma szansę nas zaprowadzić w trudy.
Powinno się sprawdzić w jaki sposób działa rozporządzenie clp
Kiedy w jakimkolwiek stopniu mamy do czynienia z chemikaliami, które mają szansę okazać się być groźne dla środowiska, to bez wątpienia powinniśmy sprawdzić o czym konkretnie mówi rozporządzenie clp. Więcej ciekawych informacji znajdziesz pod tym linkiem -> kliknij.
Read more
Brak jest jednobrzmiącej zgodnej z prawem definicji podatków lokalnych. Podatki jak też opłaty zaliczane przez prawodawcę do kategorii lokalnych podatków zostały wprawdzie enumeratywnie wyliczone w ustawie o taksach oraz opłatach lokalnych, jednakże na liście tej nie znajdują się inne świadczenia podatkowe, które mają cechy lokalnych podatków, lecz uregulowane zostały w innych ustawach.
Read more
Dzisiaj trudno sobie przypomnieć spółkę, która nie reklamowałaby się w żaden sposób. Rzecz jasna reklamy telewizyjne bywają zarezerwowane dla gigantów, ponieważ są bardzo drogie i niewielkie Przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na taki typ promocji.
Jednakże, znamy jeszcze wiele innych sposobów na dotarcie do potencjalnego nabywcy.
Read more
Gdy zerkamy na swoją pensję na papierku, to jesteśmy w lekkim szoku i zastanawiamy się jak to możliwe, że na rękę dostajemy o wiele mniej. Bo płaca brutto jest często nawet o pięćdziesiąt procent wyższa niż to, co później dostajemy na swoje konto. Dlatego warto uzyskać informacje, na co wydawane są te pieniądze. Nie są to jakiekolwiek wymysły pracodawcy, a prawo, które jest obowiązujące w Polsce. Otóż płaca brutto to pieniążki, które dostalibyśmy, gdyby nie pobierano nam pieniędzy na świadczenia zdrowotne oraz składki związane z emeryturą i oczywiście przed odliczeniem podatków.
Read more
Wiele osób ma w planach mieć coś swojego, to znaczy własny biznes, dzięki któremu możliwe będzie wdrażanie w życie własnych planów. Niekiedy ich brak, bo przykładowo tak już wiele rzeczy istnieje i tak bardzo trudno wejść na rynek. Niemniej, coraz więcej osób korzysta z franczyzy. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod znakiem towarowym innej firmy.
Read more