Tag: przedsiębiorstwo

przedsiębiorstwo

Podstawowe informacje w temacie rewindykacji należności w Niemczech trzeba znać, kiedy właśnie tego typu sprawa nas w konkretnym czasie będzie dotyczyć. Otóż, skoro prowadzi się interesy w Polsce albo za granicą to istnieje niebezpieczeństwo, że klient nie uiści zapłaty za określone świadczenia.
Read more
Prowadzisz działalność? W ostatnich latach coraz bardziej się ona rozrasta? Z pewnością cię to cieszy. Z drugiej jednak strony pojawia się jednocześnie coraz więcej rozmaitych skomplikowanych spraw, z jakimi trzeba sobie poradzić. Dokumenty, biurokracja, budżet firmy – to wszystko potrafi niejednego zniechęcać. Na pewno niejednokrotnie przesiadywałeś nad papierami tak długo, że zastawała cię noc, a końca ciągle nie było widać. A gdy już skończyłeś, i tak jedynie przyśniła ci się nadwyżka finansowa, nad którą spędziłeś tak mnóstwo czasu.
Read more
Jesteś biznesmenem, posiadasz swoją firmę i chcesz wiedzieć, jaka jest jej wartość. Aby to określić trzeba rozróżniać kilka pojęć, które są wymagane przy tego typu zadaniach. W tym tekście postaramy się zaprezentować to interesujące zagadnienie.
Read more
Każde przedsiębiorstwo, jeśli tylko chce uchodzić za profesjonalne musi się przystosować do tego, jakie pozostają wymagania nowoczesności. Z tego powodu między innymi wykorzystanie programów online dzięki jakim przedsiębiorstwo ma szansę lepiej funkcjonować musi zostać wzięte pod uwagę przez osoby zarządzające daną firmą.
Read more
Z dniem 30 kwietnia 2016 roku nastąpiło zakończenie przyjmowania rozliczeń podatkowych. Nastał wobec tego okres szczególnie spokojny podczas roku kalendarzowego. Można zauważyć to chociażby po funkcjonowaniu Urzędów Skarbowych, w których jest mniej petentów.
Read more
Zaangażowanie pracownika księgowości w niewielkim przedsiębiorstwie jest związane ze sporym nadszarpnięciem firmowego budżetu. Kiedy wysokość pensji dla dodatkowego pracownika przekracza możliwości pieniężne firmy, wtedy obecnie zatrudniony księgowy musi pożegnać się z etatem. Współcześnie nawet całkiem spore instytucje eliminują działy księgowości, a prowadzenie spraw pracowniczych oddają biurom rachunkowym. Hasło usługi rachunkowe Warszawa może więc łączyć się z ograniczeniem firmowych kosztów.
Read more
Kiedy nadchodzi moment na podjęcie pierwszej pracy, wtedy też młodzi ludzie muszą poznać bazowe wiadomości z zakresu prawa pracy. Rzecz jasna nie jest to żadnym obowiązkiem, ale warto znać swoje prawa, szczególnie wtedy, gdy obejmujemy etat u prywaciarza. W dzisiejszych czasach menedżerowie często naciągają przepisy, a wynikiem takiego postępowania jest np. przekroczenie limitu czasu pracy.
Read more
Firmy mogą w różnorodny sposób zdobywać kapitał potrzebny na jakieś inwestycje. Najbardziej popularne są różnego rodzaju pożyczki i kredyty bankowe – są one łatwe do wzięcia, lecz niestety ich dużym minusem są spore koszty przyznania i odsetki, które trzeba zwrócić. Coraz większą popularność mają także emisje akcji.
Read more