Tag: Rachunkowość

Rachunkowość

Prowadzenie spraw księgowych nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające po raz pierwszy firmę, obawiają się prowadzenia rozliczeń, kontaktów z Urzędem Skarbowym lub ZUS-em. W takim wypadku najlepiej skorzystać z usług biura rachunkowego.
Read more
Raz do roku, większość ludzi podejmujących pracę zarobkową w kraju, musi zadeklarować się z dochodu. w większości przypadków nie jest to zbyt skomplikowane – przeważnie rozliczenie pit opiera się o pojedynczy dochód. Jednak niektórzy posiadają wiele źródeł dochodu, które powinni opodatkować, jest to działanie tak bardzo zaawansowane, że z pomocą może przyjść wyłącznie księgowa lub portal podatkowy. Która z tych alternatyw jest lepsza?
Read more
Praktycznie każda firma musi chcieć osoby, zatrudniającej się księgowością. Żadna firma bowiem nie może istnieć bez ważnych rozliczeń, składania w odpowiednich urzędach i kolejnych niezwykle ważnych biurowych spraw. Bardzo dobre biuro księgowe jest w stanie zorganizować za przedsiębiorcę praktycznie wszystko.
Read more
Dzisiaj można założyć działalność gospodarczą na obszarze calutkiej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogą uruchamiać podmioty w jakimkolwiek kraju UE również w Niemczech. Jeżeli zdecydujesz się na założenie działalności w tym kraju, musisz dokonać wyboru formy prawnej takiej firmy.
Read more