Tag: Urząd Skarbowy

Urząd Skarbowy

Rozliczenie fiskalne w 2015 roku – co wypada o tym wiedzieć

Razem z zbliżającym się końcem roku, każdy jeden posiadacz firmy, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, niż w latach minionych, dlatego że nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej materii. Nie doszły żadne nowe ulgi skarbowe, jakie pozwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Read more

Czym trudni się biuro rachunkowe i w jaki sposób znaleźć kreatywną księgową?

Każdy biznesmen niezależnie od rozmiarów kierowanej działalności gospodarczej ma obowiązek w określonych okresach regulować się ze Skarbówką i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Nie każdy jednak ma umiejętność prowadzenia spraw rachunkowych oraz właściwego wypełniania trudnych formularzy. Duża część ludzi zdana jest na pomoc fachowców.

Read more

Rozlicz się przez internet, czyli w jaki sposób urzędy skarbowe starają się pomóc członkom społeczeństwa w dopełnieniu mało przyjemnego obowiązku

Do spraw biurokratycznych większość Polaków odnosi się z nieskrywaną niechęcią. Taka a nie inna sytuacja po części jest spowodowana tym, że w urzędach stanu cywilnego załatwiamy coraz więcej formalności i trudno wskazać taką sferę ludzkiego życia, która nie podlegałaby pod rozporządzenia.

Read more

Rozliczanie się online z Urzędem Skarbowym – komplet użytecznych porad

Ogólnie w życiu każdego z ludzi nadchodzi taki moment, że musi stanąć oko w oko z dorosłością. A nie jest to łatwa kwestia. Mnóstwo aspektów może człowieka zdusić. I tak dla sporej grupy ludzi rozliczanie się z Urzędem Skarbowym prowadzi do bólu głowy, a tak naprawdę nie jest to wcale aż tak skomplikowana kwestia. Gdy dostaniemy od swych pracodawców potrzebne dokumenty możemy zabrać się za wypełnianie zeznania podatkowego.

Read more