Tag: urząd

urząd

Własny biznes to niekończące się różne działania, podejmowanie decyzji, załatwianie dużej ilości spraw

Choćbyśmy bardzo się starali i tzrzymali się z daleka tematów urzędowych, to od czasu do czasu musimy coś załatwić, nawet jak nie za bardzo to lubimy. No bo właściwie, kto z nas lubi zajmować się takimi rzeczami. Z pewnością nie ma takich ludzi zbyt dużo. Jednak jak wspomnieliśmy, jest to nieuniknione, a proporcjonalnie do tego, co musimy załatwiać w życiu, tego typu obowiązków jest coraz więcej.

Read more

Jakim sposobem rozliczyć oraz do kiedy PIT?

czasochłonne, kłopotliwe, stresujące – czy rozliczanie PIT musi być właśnie takie? A więc nie. Ministerstwo Finansów wprowadziło kolejne udogodnienie: teraz zeznanie podatkowe może sporządzić za nas pracownik urzędu podatkowego.


Wystarczy przesłać do właściwego urzędu fiskalnego PIT-WZ, czyli podanie o sporządzenie deklaracji podatkowej.

Read more

Świadczenia z których jest okazja bez problemu korzystać w każdym bez wyjątku biurze rachunkowym.

Świadczenia z których jest okazja bez trudności korzystać w każdym biurze rachunkowym to główny zakres świadczeń dzięki którym można będzie się poczuć pewnie, gdy ma chęć się załatwić wszelkie sprawy formalne związane ze swoimi wydatkami. Ze świadczeń tych bardzo często robią użytek osoby mające własne firmy jednak i osoby fizyczne bardzo często kierują się do biura rachunkowego.

Read more

Vat 7 druk możemy znaleźć w urzędzie albo z sieci

Kiedy powinniśmy przedłożyć w urzędzie jakieś pisma, bardzo często zastanawiamy się, gdzie możemy je dostać. Dlatego większość osób wprowadza w internecie frazę vat 7 druk mając nadzieję, że pokażą im się właściwe strony z tego rodzaju dokumentami, wypiszą je spokojnie oraz będą mieli szansę wydrukować. Kiedy nie wyszukamy ich na stronie, albo z jakiegoś powodu nie będziemy mogli ich wydrukować, to ciągle możemy się wybrać do odpowiedniego urzędu, gdzie otrzymamy taki druk, a dodatkowo jeszcze będziemy mogli objaśnić wszelkie wątpliwości, jakie będziemy w związku z nim posiadali.

Read more

Proces rejestracji znaku towarowego, czyli jak zastrzec nazwę naszej firmy albo inny symbol

Ochrona znaku towarowego to ważna sprawa dla każdej z firm funkcjonujących na rynku. Rejestracja ma przede wszystkim na celu zwalczanie nieuczciwej konkurencji, jaka mogłaby posługiwać się naszym symbolem oraz zabierać nam klientów, zainteresowanych konkretnymi usługami bądź produktami. W jaki sposób odbywa się procedura rejestracji?
W pierwszym kroku należy rozważyć, jaką formę ma przyjąć nasz znak. Może być to bowiem nie wyłącznie symbol graficzny lub słowo, lecz również piosenka.

Read more

Obowiązki przedsiębiorcy względem państwa

Wszelki podmiot gospodarczy jaki sprzedaje dowolne usługi bądź towary powinien opłacać podatek VAT. Wszem i wobec wiadomo, że jest to jeden z najbardziej skutecznych podatków które można płacić. Należy do podgrupy taks pośrednich, a więc takich, które nie są płacone we właściwym urzędzie skarbowym ale w cenie kupowanego produktu bądź usługi. Jednym słowem, przedsiębiorcy wliczają ów podatek w koszt sprzedawanego artykułu. I na tym dokładnie polega jego moc - niezwykle łatwo będzie określić ile tego podatku należy uiścić.

Read more