Tag: VAT

VAT

Wielu przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i legitymujących się wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu firmą, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.
Read more
W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą oraz mające niewielkie firmy zatrudniające do kilku pracowników, decyduje się na skorzystanie z pomocy biur rachunkowych. Duża konkurencja sprawia, iż usługi proponowane przez biura są na wysokim poziomie. Klienci zdecydowanie mają szeroki wybór.
Read more
Wszelki podmiot gospodarczy jaki wyprzedaje dowolne usługi lub produkty powinien opłacać podatek VAT. Wszystkim wiadomo, iż jest to jeden z w największym stopniu skutecznych podatków które można opłacać. Przynależy do grupy taks pośrednich, to znaczy takich, które nie są płacone we właściwym urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego artykułu albo usługi. Jednym słowem, biznesmeni wliczają ów podatek w koszt wyprzedawanego towaru. I na tym właśnie polega jego moc – niezwykle łatwo jest określić ile tego podatku należy uiścić.
Read more