Tag: wynajem

wynajem

Ceny nieruchomości w Polsce różnią się bardzo mocno. W mniejszych miejscowościach mogą być nawet dwukrotnie mniejsze niż w dużych miastach. Cena zależna jest oczywiście od wielu zmiennych takich jak zaludnienie w regionie czy uprzemysłowienie regionu. Całkiem ciekawym rozwiązaniem dla wielu osób szukających kompromisu pomiędzy kosztami mieszkań a perspektywami jakie daje nam mieszkanie w określonym mieście, zdaje się być wybór takiego miasta jak Gdańsk.
Read more
Niewątpliwie każdy uwielbia podróże. Jeśli tylko mamy odrobinę wolnego czasu, niejednokrotnie wybieramy się właśnie na wycieczkę. Nawet osoby, które nie mają zbyt mnóstwo pieniędzy, mogą tanio podróżować. Wyjazd niekoniecznie oznacza od razu zagraniczne wojaże do innych krajów. Niestety niewiele ludzi zdaje sobie w ogóle sprawę z faktu, jak rewelacyjna jest nasza Polska. Wybranie się na Mazury lub w Góry Izerskie może okazać się zdecydowanie rewelacyjną wycieczką. Aby móc podróżować niedużym kosztem, trzeba na długo przed wyjazdem rozpocząć poszukiwania odpowiedniego noclegu.
Read more
Serdecznie zachęcamy każdego, kto posiada nowe mieszkanie i chciałby je wynająć, do skorzystania z usług przedsiębiorstw parających się zarządzaniem nieruchomościami. Zarządzanie najmem jest w Polsce bardzo nowe i póki co niezbyt cenione, naprawdę jednak warto przekonać się do takiego modelu zarządzania swoimi nieruchomościami. Na czym polega zarządzanie lokalami? Najprościej kwestię ujmując, jest to oddanie wszelkich praw do zarządzania lokalem przez daną firmę. W zamian za to właściciel lokalu dokonuje comiesięcznych opłat na rzecz tej firmy, nie jest to jednak tak duża kwota, że nie byłoby to korzystne dla właściciela mieszkania.
Read more
Kiedy chcielibyśmy od kogoś wynająć mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my musimy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która postanowiła owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.
Read more