Tag: ZUS

ZUS

Nie tylko w zasadzie każdy jeden z dorosłych je posiada, ale także niebywale dużo nastolatków, a nawet dzieci.
Oczywiście, jeśli chodzi o niepełnoletnie dzieci, to kontrole nad ich pieniędzmi na koncie posiadają oczywiście rodzice, ale dziecko za to może cieszyć się własną kartą do bankomatu.
Read more
Organizowanie zespołu do pracy najczęściej zajmuje trochę czasu, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i robimy pierwsze kroki. Jeżeli wiele rzeczy umiemy zrobić samodzielnie, to doskonale, ale sprawy księgowe, za które jesteśmy odpowiedzialni, najlepiej jest powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z właściwym przygotowaniem, kompetencjami i obeznanemu w świecie rachunkowości. Można wybierać spomiędzy 2 możliwości – zewnętrznego biura rachunkowego, albo księgowej na etacie.
Read more
W dobie konsumpcjonizmu w największym stopniu lukratywnym pomysłem na firmę jest sklep. Ludzie nabywali, kupują oraz nabywać będą, taka ich natura i takie potrzeby.
W końcu bez jedzenia żyć nie można, środki higieny nie są bez dna, ubrania same się nie wypiorą, no i nie są wieczyste, a oprócz tego wypadałoby od czasu do czasu zakupić sobie coś przyjemnego, tak dla siebie.
Read more
Każdy biznesmen niezależnie od wielkości kierowanej działalności gospodarczej ma obowiązek w pewnych terminach regulować się z Urzędem Skarbowym i ZUS-em. Nie każdy jednak ma zdolności do prowadzenia rachunkowości i umiejętnego wypisywania trudnych dokumentów. Większość zdana jest na pomoc specjalistów.
Read more